ОУ "Христо Ботев", с. Калугерово обл.Пазарджик

14.07.09 20:48

ЛЮБОВТА Е ВЕЧНА

Десислава Борисова-VІІІ клас

Любовта е навсякъде около нас и в нас! Има я във всяка целувка и милувка. Когато нежно майчината ръка гали главицата на своето дете-тя е там! Любовта е магьосница, която притежава и всичко, и нищо. Когато човек се влюбва, дава част от сърцето си на другия. На децата даряваме любов, всичката любов, която имаме, и за себе си не оставяме и частица. В дома си, в подредбата, в уюта, в мечтите...любовта идва и си отива, заедно с младостта. Но тя не спира своя път, а продължава напред, продължава да се бори с несгодите, проблемите или с болката. Като отдаде всичката си обич, човек няма да е на този свят и си отива, за да се „напълни” с ново количество любов.

Любовта е вечна, винаги млада и зелена като гората, чиста и бяла като планински сняг, светла и топла като слънцето.Скътана в едно кътче на човешкото сърце, тя чака и в удобен момент се разтваря и обзема мислите и душата на човека.Животът не би съществувал без нея, защото да обичаш е вълшебство!

Любовта е ..

Петя Гечева-VІІІ клас

Любовта е свято и красиво чувство, което всеки човек е изпитал или ще изпита някога.Тя „спи” у всеки един от нас и чака някого-да дойде и да я „събуди”. Тя ще разцъфне като прекрасна роза. Любовта ни кара да се усмихваме на всичко, което се случва, дори и да е лошо. Тя е като нежна девойка с четка и бои в ръце да оцвети сивото си ежедневие.Това свято чувство ни изпълва с мечти и надежди, събужда сетивата ни и като влюбени не се нуждаем от нищо друго, помага ни да оцелеем, да имаме сили за живот. Любовта ни дава топлина, способна да превърне леденото сърце в сноп парещи лъчи.

Без любов може да сме нищо, а тя ни помага да сме по-мили,

по-добри, по-грижовни и внимателни с другите, по-щастливи, по-силни, да обичаме и да бъдем обичани!

ПРАЗНИК НА ЛЮБОВТА

Петя Гечева-VІІІ клас

В този ден на влюбените,

В ден на сбъднати мечти

Колко е красиво-както в приказните дни!

Цветя и сърчица раздаваме сега

С единствената мисъл-

Всеки да почувства любовта!

„Св. Валентин” – 14 февруари.В този ден всеки, който е влюбен и желае, изразява любовта си към ближния, като изпраща поздравителни картички”валентинки”.Обичайно е да се подаряват цветя.

Името на празника идва от един от двамата мъченици наречени Валентин, живели през ІІІ век.

Първата картичка „валентинка”се приписва на Орлеанския херцог Чарлз/1415г./ Когато се намира в единична килия в затвора, за да „избяга”от скуката, започва да пише любовни послания на съпругата си.

През ХVІ век писането на „валентинки” се разпостранява широко, а сега в наши дни може да си пращаме по електронната поща.

Дир ID:
Парола: Забравена парола